VIOLINE VIRTUOS

Katica Illényi

housle,  theremin, zpěv, step

George Bizet: Carmen, předehra

Béla Bartók: Rumunské lidové tance pro housle a orchestr

Emmanuel Charier: Habañera

JulesMassenet: Meditacez opery „Thaïs“ pro housle a orchestr

Petr Iljič Čajkovský: Evžen Oněgin, polonéza

Franz Liszt: Uherská rapsodie č. 2 pro housle a orchestr

Přestávka

Johann Strauss: Noc v Benátkách, předehra

Franz Lehár:Píseň z operety Země úsměvů, pro theremina orchestr

Eduardo di Capua: O sole mio protheremina orchestr

EnnioMorricone: Tenkrát na západě pro theremin a orchestr

Bedřich Smetana:Prodaná nevěsta, polka

Edith Piaf: A quoi ca sertl´amour/Milord

Přídavky:

Ch. Chaplin: Bei mir bistu shein  (housle, zpěv + step)

ABBA: Thank you for the Music


Dunajská filharmonie Vídeň
Manfred Müssauer, dirigent

1/8/2020

Pohoří na Šumavě/Buchers, Kostel Panny Marie Dobré rady v Pohoří na Šumavě

(Při nepříznivém počasí se koncert bude konat ve společenském středisku v Sandlu, Horní Rakousko.)

sobota, 19.00 Uhr

Milí koncertní a hudební přátelé,

Pohořský vlastenecký spolek (Bucherser Heimat Verein) Vám s potěšením oznamuje konání velkolepého koncertu orchestru Donau Philharmonie Wien (Dunajské filharmonie Vídeň):

Velký večerní koncert v Pohoří na Šumavě uvede fascinující hudbu mnoha zemí Evropy – díla známá vedle těch neprávem zapomenutých. Středem pozornosti večera bude opět KATICA ILLÉNYI, brilantní, virtuózní a velmi sympatická umělkyně a hvězda v mnohých zemích světa. Jedinečná ve svých talentech a svém mimořádném umění, žádaná vynikající houslistka, hráčka na theremin (tajemný hudební nástroj, který se rozezvučí, aniž by se ho hráč jakkoli dotýkal), zpěvačka a tanečnice.

Bude ji opět doprovázet Dunajská filharmonie Vídeň (Donau Philharmonie Wien) pod vedením dirigenta Manfreda Müssauera, pocházejícího z Waidhofenu, který Vás opět jako obvykle svým půvabným způsobem provede koncertem, a zahraje plejádu mnoha dalších skladeb od Skandinávie po jižní Evropu.

Mimořádný hudební prožitek v kouzelném prostředí kostela v Pohoří.

Letní koncert se světovou hvězdou Illényi a Dunajskou filharmonií Vídeň.

První spolupráce úspěšných waldviertelských festivalů MUSIKWELTEN a angažovaného Pohořského vlasteneckého spolku (Bucherser Heimat Verein) přináší do horního Waldviertelu resp. do jižních Čech senzaci – umělkyni světové třídy: houslistka, virtuoska na theremin a zpěvačka Katica Illényi bude hostovat dne 1. srpna spolu a prominentním orchestrem pod taktovkou šéfdirigenta a ředitele festivalu Manfreda Müssauera v Pohoří na Šumavě. Tato dnes již velmi malá jihočeská vesnice, téměř přímo na hranici s Rakouskem, se nachází v divukrásné krajině, ale dojímá svým osudem v letech po přepadení Československa nacisty v roce 1938 a následky v poválečné době. Z kdysi kvetoucí tržní obce přetrvaly v důsledku totálního zničení sovětskou Rudou armádou pouze zřícenina farního kostela a zbytky některých domů. Již dobrých deset let se Pohořskému vlasteneckémuspolku daří neúnavným navazováním kontaktů, manuálními restaurátorskými pracemi a pořádáním různých kulturních akcí značnou část kostela přeměnit na pozoruhodné místo a v osobě Manfreda Müssaueranalezl nadšeného partnera pro společné aktivity. Takto se tedy zrodil tento koncert se dvěma mezinárodně oslavovanými umělci, který nabízí senzaci brilantních romantických děl, virtuosních houslových skladeb, dojemných šansonů i nezapomenutelných popových hitů.

Okouzlující, ale přesto velmi sympatická a přirozeně působící umělkyně předvádí svou neuvěřitelnou mnohostrannost a muzikální dokonalost. Bleskově střídá housle a theremin – elektronický hudební nástroj mámivých zvuků, na který se hraje bez doteku, vzápětí oslní jako velkolepá šansoniérka nebo jako stepařka. U některých skladeb dokonce všechno najednou. Je to nezapomenutelný zážitek!

Kdy: 1. srpna 2020, v 19:00 hodin.

Kde: v Kostele v Pohoří na Šumavě v České republice. Příjezd buď směrem od Gmündu, nebo od Lince po silnici B 38, s odbočením směrem k české hranici u Karlstiftu (obec BadGroßpertholz, Dolní Rakousko), odtud sledujte značení.


Vzhledem k omezenému počtu návštěvníků žádáme o rezervování vstupenek předem, objednání vstupenky slouží zároveň jako rezervace místa.

Při nepříznivém počasí se koncert bude konat ve společenském středisku v Sandlu, Horní Rakousko.

Vstupné: 25,- € / 600,- Kč.

Erich Altmann

(Předseda spolku Bucherser Heimat Verein)

0664-5477755

MANFRED MÜSSAUER

DONAU PHILHARMONIE WIEN – ŠÉFDIRIGENT

FESTIVAL MUSIKWELTEN – UMĚLECKÝ ŘEDITEL

Virtuozita, trpělivost a preciznost, to jsou charakteristické rysy, pro které rakouský dirigent Manfred Müssauer často sklízel pochvalu kritiky. Je považován za nezvyklý úkaz na mezinárodní hudební scéně, neboť jej rozhodně nelze označit za ‚dirigentskou primadonu‘. S velkou angažovaností provedl díla hudební literatury, která si nezaslouží být zapomenuta, a pomohl je probudit svou živou interpretací, aby se jim dostalo náležité pozornosti. Po svých rozmanitých studiích byl po 7 let činný jako hudební asistent při Salcburském festivalu, spolupracoval s velkými umělci, jako byl Herbert von Karajan, James Levine a mnohými slavnými zpěváky.

Maestro Müssauer dostal pozvání odvíce než 50 mezinárodních orchestrů, mezi nimi od Německého státníhofilharmonického orchestru, Stuttgartského filharmonického orchestru, Norimberského symfonického orchestru, Vídeňskéhosymfonického orchestru, BBC Filharmonic London, Maďarského národního filharmonický orchestru, Symfonického orchestru českého rozhlasu,Pražského komorníhoorchestru, Slovenské státní filharmonie, Záhřebského filharmonického orchestru, Haydnovy filharmonie New York, Korejského státního filharmonického orchestru, ale i od jiných důležitých operních scén jako jsou Metropoltheater v Berlíně, Operní dům ve Štýrském Hradci, České a Moravské národní divadlo a Polská státní opera. Jeho intenzivní a poutavá interpretace, nápaditá sestava programu jakož i jeho otevřená a účinná metoda nazkoušeníz něho učinily velmi žádaného dirigenta pro nahrávání hudebních nosičů –během posledních dvaceti let natočil více než 280 skladeb. Jeho hudbu často vysílají všechny důležité evropské, americké, japonské či korejské rozhlasové stanice. V současné době je šéfdirigentem vysoce váženého orchestru Donau Philharmonie Wien a uměleckým ředitelem mezinárodního festivalu MUSIKWELTEN, který nese jeho otisky na různých uměleckých úrovních. Jeho zásluhou se rozšířil počet měst, ve kterých se konal hudební festival MUSIKWELTENze dvou v roce 2015 na 33 (!) v roce 2019. Schopnostmaestra Müssauer abudovat mezikulturní mosty ajeho působivá energie přispěly zásadním způsobem k pozvání dvou libanonských souborů jako mimořádných hostů na festival v roce 2017.